Milion złotych zadośćuczynienia i odszkodowania za śmierć osoby bliskiej

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 28.01.2016 r. (sygn. V ACa 387/15) utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy przyznające naszym Klientom wysokie odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej.

Zaniżone odszkodowanie od ubezpieczyciela 

Mąż naszej Klientki, ojciec dwójki dzieci zginął tragicznie w wypadku drogowym.  PZU S.A. jako ubezpieczyciel sprawcy wypadku wypłacił dobrowolnie bliskim zmarłego z OC samochodu zaniżone odszkodowanie w kwocie 130 tys. zł.

Pełne odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej 

Sąd zasądził na rzecz naszych Klientów, żony oraz dwójki małoletnich dzieci, dalszą łączną kwotę 570 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia ponad kwotę odszkodowania wypłaconą wcześniej przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Powyższą kwotę odszkodowania należy powiększyć o odsetki ustawowe za opóźnienie w zapłacie w wysokości 315 tys. zł.  Wraz z kwotą wypłaconą jeszcze w postępowaniu likwidacyjnym, łączna uzyskana kwota odszkodowania za śmierć osoby bliskiej przekroczyła milion złotych. Wyrok jest prawomocny i został zrealizowany.

Pomoc prawna w celu uzyskania pełnego odszkodowania

Po raz kolejny okazało się, że w przypadku roszczeń o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej sprawiedliwości poszukiwać trzeba w sądzie. Zasądzona w niniejszej sprawie kwota odszkodowania jest blisko 7-krotnie wyższa niż suma przyznana przez ubezpieczyciela dobrowolnie w postępowaniu likwidacyjnym. 

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia w sprawach o odszkodowania z ubezpieczycielami sprawców wypadków.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania z OC sprawcy wypadku w związku ze śmiercią bliskiej osoby pomogą ocenić także Twoją sprawę. Poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

Leave a Comment

Scroll to Top