Wzór odwołania do ubezpieczyciela – zaniżone odszkodowanie za samochód z OC na kosztorys

Poniżej znajdziesz link do serwisu Lexshop, który zawiera profesjonalne wzory pism prawniczych. Znajduje się tam poszukiwany przez Ciebie odwołania (reklamacji) do ubezpieczyciela o dopłatę odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku z tytułu szkody w pojeździe.

Może jednak warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasz prawnik, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za samochód, może ocenić jakie masz szanse na wyższe odszkodowanie za uszkodzony samochód. Prześlij tylko na jego maila kosztorys oraz decyzję o wypłacie. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Poniżej znajduje się link do wzoru odwołania do ubezpieczyciela o dopłatę odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku z tytułu szkody w pojeździe. Wzór oparto na założeniu, że ubezpieczyciel wypłacił już tzw. bezsporną kwotę odszkodowania wg przygotowanego przez siebie kosztorysu. Poszkodowany kwestionuje wysokość tej kwoty jako niewystarczającej na dokonanie naprawy pojazdu. Pozew dotyczy sytuacji, gdy przewidywany koszt naprawy uszkodzeń pojazdu według kosztorysu, przewidywań poszkodowanego nie przekracza wartości pojazdu przed wypadkiem. Oznacza to, że nie ma miejsca tzw. szkoda całkowita. W przypadku szkody likwidowanej z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku tzw. szkoda całkowita występuje dopiero, gdy przewidywane koszty naprawy pojazdu przekroczą jego wartość przed wypadkiem. Inaczej mówiąc, poszkodowany ma prawo żądać pełnych kosztów naprawy pojazdu nawet, gdy sięgają one 100% wartości pojazdu przed wypadkiem. Dopiero, gdy przewidywane koszty naprawy przekraczają wartość pojazdu przed wypadkiem. Wtedy ubezpieczyciel może rozliczyć szkodę jako tzw. szkodę całkowitą. Może wtedy ustalić wysokość odszkodowania jako różnice pomiędzy wartością pojazdu przed wypadkiem i wartością pojazdu w stanie uszkodzonym po wypadku.

Opinia niezależnego rzeczoznawcy samochodowego

Aby dokładnie określić o ile ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie za samochód warto jest zlecić niezależnemu rzeczoznawcy samochodowemu sporządzenie opinii w celu ustalenia pełnych średnio-rynkowych kosztów naprawy pojazdu po danym wypadku, wyceny wartości pojazdu w stanie nieuszkodzonym na dzień wypadku lub także wyceny wartości pojazdu w stanie uszkodzonym po przedmiotowym wypadku. Przedmiotowa opinia, kosztorysy i wyceny będą następnie podstawę do precyzyjnego sformułowania kwoty żądanej pozwem. Opinie takie, wyceny i kosztorysy wykonać może na Państwa zlecenie np.:

Sebastian Szabela

Tel. +48 503 147 999

e–mail: opinie@wskgroup.pl

wskgroup.pl

Link do wzoru odwołania:

https://www.lexshop.com.pl/pismo/94/odwolanie-do-ubezpieczyciela-od-wysokosci-odszkodowania-za-szkode-w-samochodzie-szkoda-z-oc-na-kosztorys-gdy-koszt-naprawy-nie-przekracza-100-wartosci-pojazdu

Scroll to Top