Wzór odwołania do sądu od decyzji ZUS o odmowie świadczenia rehabilitacyjnego

Jeżeli ZUS odmówi Ci przyznania świadczenia rehabilitacyjnego z ustawy wypadkowej, to od decyzji odmownej ZUS przysługuje Ci odwołanie do sądu. Poniżej znajdziesz link do serwisu Lexshop, w którym znajduje się wzór pisma, którego szukasz.

A może chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za skutki wypadków przy pracy, pomogą ocenić jakie masz szanse na odszkodowanie z ZUS. Podpowiedzą Ci również, jakie jeszcze roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Ocenią, czy poza odszkodowaniem i świadczeniem rehabilitacyjnym z ZUS, możesz liczyć także na inne świadczenia, np. odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC pracodawcy. Prześlij nam skan protokołu wypadku przy pracy, abyśmy mogli ocenić Twoją sytuację. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!

Strzelbicki_Michaldr Michał Strzelbicki

radca prawny, założyciel EVENTUM

tel. kom.  510 943 567
 
e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

 

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

 

Poniższe pismo dotyczy sytuacji, gdy ZUS twierdzi, iż do wypadku przy pracy jakoby doszło tylko i wyłącznie z powodu Twojego rażącego niedbalstwa i dlatego ZUS odmawia Ci świadczenia rehabilitacyjnego z tytułu wypadku przy pracy z ustawy wypadkowej. Odwołanie wnosisz do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych za pośrednictwem oddziału ZUS-u, który wydał decyzję, w terminie 30 dni od dnia otrzymania decyzji ZUS. Postępowanie sądowe przeciwko ZUS jest wolne od opłat, a więc nie musisz uiścić opłaty sądowej, ani zaliczek na biegłych w toku sprawy sądowej.

Wzór odwołania do sądu od decyzji ZUS o odmowie świadczenia rehabilitacyjnego po wypadku przy pracy – link:

https://www.lexshop.com.pl/pismo/174/odwolanie-do-sadu-od-decyzji-zus-odmawiajacej-przyznania-swiadczenia-rehabilitacyjnego-z-ustawy-wypadkowej

Scroll to Top