Wzór odwołania od decyzji ZUS o odmowie odszkodowania za wypadek przy pracy

ZUS odmówił Ci odszkodowania za wypadek przy pracy? Pod linkiem poniżej znajdziesz wzór profesjonalnego odwołania do sądu.

A może chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za skutki wypadków przy pracy, pomogą ocenić jakie masz szanse na odszkodowanie z ZUS. Podpowiedzą Ci również, jakie jeszcze roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Ocenią, czy poza odszkodowaniem z ZUS, możesz liczyć także na inne świadczenia, np. odszkodowania i zadośćuczynienie z OC pracodawcy. Prześlij nam skan protokołu wypadku przy pracy, abyśmy mogli ocenić Twoją sytuację. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!

Strzelbicki_Michaldr Michał Strzelbicki

radca prawny, założyciel EVENTUM

tel. kom.  510 943 567
 
e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

 

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

 

Poniższy wzór stanowi odwołanie od decyzji ZUS odmawiającej osobie prowadzącej działalność gospodarczą prawa do jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy dlatego, że osoba ta nie przedłożyła karty wypadku, którą miał sporządzić właśnie ZUS. Odwołanie wnosisz do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych, za pośrednictwem oddziału ZUS-u, który wydał decyzję, w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji. W odwołaniu należy wnieść w szczególności o przeprowadzenie dowodu z zeznań świadków, zeznań strony, opinii biegłych lekarzy, którzy ocenią uszczerbek na zdrowiu pozostały po wypadku – należy wskazać specjalizacje lekarzy jakich sąd ma powołać, a które są także właściwe do urazów i następstw pozostałych na zdrowiu po wypadku. Postępowanie sądowe przeciwko ZUS jest wolne od opłat. Wzór pisma z komentarzem liczy łącznie 8 stron.

Wzór odwołania od decyzji ZUS o odmowie odszkodowania za wypadek przy pracy dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą – link do wzoru pisma:

https://www.lexshop.com.pl/pismo/105/odwolanie-od-decyzji-zus-odmawiajacej-osobie-prowadzacej-dzialalnosc-gospodarcza-prawa-do-jednorazowego-odszkodowania-z-tytulu-wypadku-przy-pracy

Scroll to Top