Wzór odwołania od decyzji ZUS – zaniżony uszczerbek na zdrowiu po wypadku przy pracy

Komisja lekarska ZUS ustaliła wysokość uszczerbku na Twoim zdrowiu po wypadku przy pracy, ale uważasz, że orzeczenie jest zaniżone? Nie Tobie pierwszemu ZUS próbuje zaniżyć świadczenie – wnieś odwołanie do sądu i domagaj się ponownej oceny Twoje stanu zdrowia przez niezależnych biegłych sądowych! Poniżej znajdziesz link do serwisu Lexshop, w którym znajdziesz profesjonalny wzór odwołania do sądu od decyzji ZUS.

A może chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za skutki wypadków przy pracy, pomogą ocenić jakie masz szanse na wyższe odszkodowanie z ZUS. Podpowiedzą Ci również, jakie jeszcze roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Ocenią, czy poza odszkodowaniem z ZUS, możesz liczyć także na inne świadczenia, np. odszkodowania i zadośćuczynienie z OC pracodawcy. Prześlij nam skan protokołu wypadku przy pracy, orzeczeń lekarza i komisji ZUS oraz decyzji o przyznaniu odszkodowania, abyśmy mogli ocenić Twoją sytuację. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!

Strzelbicki_Michaldr Michał Strzelbicki

radca prawny, założyciel EVENTUM

tel. kom.  510 943 567
 
e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

 

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

 

Pod linkiem poniżej znajdziesz wzór odwołania do sądu od decyzji ZUS przyznającej zaniżone jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy. Wzór odwołania dotyczy zaniżonego przez ZUS uszczerbku na zdrowiu pracownika po wypadku przy pracy. Do wzoru pisma dołączony jest także komentarz prawnika jak postępować w sprawie. Postępowanie sądowe z ubezpieczeń społecznych jest wolne od opłat, a każdy jeden procent uszczerbku więcej to ponad 800 zł dalszego odszkodowania plus odsetki za opóźnienie.

Link do wzoru odwołania o wyższe odszkodowanie z ZUS:

https://www.lexshop.com.pl/pismo/93/odwolanie-do-sadu-od-decyzji-zus-od-wysokosci-uszczerbku-na-zdrowiu-z-tytulu-wypadku-przy-pracy

odszkodowanie za wypadek przy pracy