Wzór odwołania do sądu o wyższe odszkodowanie z KRUS

Komisja lekarska KRUS ustaliła wysokość uszczerbku na Twoim zdrowiu po wypadku przy pracy w gospodarstwie, ale uważasz, że orzeczenie jest zaniżone? Nie Tobie pierwszemu KRUS próbuje zaniżyć świadczenie – wnieś odwołanie do sądu i domagaj się ponownej oceny Twoje stanu zdrowia przez niezależnych biegłych sądowych! Poniżej znajdziesz link do serwisu Lexshop, w którym znajdziesz profesjonalny wzór odwołania do sądu od decyzji KRUS.

A może chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za skutki wypadków przy pracy i w gospodarstwie, pomogą ocenić jakie masz szanse na odszkodowanie z KRUS oraz z innych źródeł. Podpowiedzą Ci również, jakie jeszcze roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Ocenią, czy poza odszkodowaniem z KRUS, możesz liczyć także na inne świadczenia, np. odszkodowania i zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku. Prześlij nam skan orzeczenia lekarskiego i decyzji KRUS, abyśmy mogli ocenić Twoją sytuację. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!

Strzelbicki_Michaldr Michał Strzelbicki

radca prawny, założyciel EVENTUM

tel. kom.  510 943 567
 
e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

 

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

 

Poniżej znajduje się wzór odwołania od decyzji KRUS do sądu o wyższe jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku pracy rolniczej. Celem tego pisma jest skierowanie sprawy do sądu za pośrednictwem KRUS i uzyskanie wyższego odszkodowania z KRUS za wypadek przy pracy rolniczej. Każdy jeden więcej procent uszczerbku na zdrowiu ustalony przez biegłych sądowych w toku sprawy to odszkodowanie wyższe o 650 zł. Wniesienie odwołania do sądu od decyzji KRUS nie podlega opłacie, ale musi być wniesione w terminie miesiąca od dnia otrzymania decyzji KRUS. Brak wniesienia odwołania w ww. terminie spowoduje uprawomocnienie się decyzji KRUS. Postępowanie przed sądem przeciwko KRUS jest wolne od opłat – nie ma opłaty sądowej od odwołania, nie ma zaliczek na biegłych sądowych.

Wzór odwołania do sądu od decyzji KRUS o wyższe odszkodowanie po wypadku przy pracy rolniczej – link:

https://www.lexshop.com.pl/pismo/168/odwolanie-do-sadu-od-decyzji-krus-o-wyzszy-uszczerbek-na-zdrowiu-i-wyzsze-odszkodowanie-za-wypadek-przy-pracy-rolniczej

Scroll to Top