Wzór odwołania od orzeczenia lekarza rzeczoznawcy KRUS

Miałeś wypadek przy pracy w gospodarstwie i doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Lekarz KRUS ustalił uszczerbek na Twoim zdrowiu, który Twoim zdaniem jest zaniżony? Masz prawo do wniesienia odwołania do komisji lekarskiej KRUS.

A może chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za skutki wypadków przy pracy i w gospodarstwie, pomogą ocenić jakie masz szanse na odszkodowanie z KRUS oraz z innych źródeł. Podpowiedzą Ci również, jakie jeszcze roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Ocenią, czy poza odszkodowaniem z KRUS, możesz liczyć także na inne świadczenia, np. odszkodowania i zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku. Prześlij nam skan orzeczenia lekarskiego i opis wypadku, abyśmy mogli ocenić Twoją sytuację. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!

Strzelbicki_Michaldr Michał Strzelbicki

radca prawny, założyciel EVENTUM

tel. kom.  510 943 567
 
e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

 

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

 

Poniżej znajduje się link do serwisu Lexshop, w którym dostępny jest wzór odwołania od orzeczenia lekarza rzeczoznawcy KRUS do Komisji Lekarskiej KRUS.

Celem tego pisma jest uzyskanie wyższego uszczerbku na zdrowiu po badaniu przez Komisje Lekarską KRUS, a tym samym uzyskanie wyższego odszkodowania z KRUS za wypadek przy pracy rolniczej. Każdy jeden więcej procent uszczerbku na zdrowiu orzeczony przez Komisję Lekarską KRUS to odszkodowanie wyższe o kilkaset zł.

Wniesienie odwołania do KRUS nie podlega opłacie, ale musi być wniesione w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania orzeczenia lekarza rzeczoznawcy KRUS. Komisja Lekarska KRUS orzeka już w składzie trzyosobowym. Brak wniesienia odwołania od orzeczenia lekarza rzeczoznawcy KRUS de facto zamyka drogę do skutecznego kwestionowania orzeczenia na drodze sądowej. Po wydaniu orzeczenia przez Komisję Lekarską zostanie wydana przez KRUS decyzja o przyznaniu odszkodowania, a od której to decyzji można odwołać się do sądu w terminie miesiąca od dnia otrzymania decyzji KRUS – odwołanie do sądu i postępowanie przed sądem przeciwko KRUS jest wolne od opłat.

Wzór odwołania do sądu od decyzji KRUS o wyższe odszkodowanie znajduje się w serwisie Lexshop.

Wzór odwołania od orzeczenia lekarza rzeczoznawcy KRUS:

https://www.lexshop.com.pl/pismo/167/odwolanie-od-orzeczenia-lekarza-rzeczoznawcy-krus-do-komisji-lekarskiej-krus-o-wyzszy-uszczerbek-na-zdrowiu