Lekarz orzecznik ZUS ustalił wysokość uszczerbku na Twoim zdrowiu po wypadku przy pracy, ale uważasz, że orzeczenie jest zaniżone? Nie Tobie pierwszemu ZUS próbuje zaniżyć świadczenie – wnieś sprzeciw i domagaj się ponownej oceny Twoje stanu zdrowia przez komisję lekarską ZUS. Poniżej znajdziesz link do serwisu Lexshop, w którym znajdziesz profesjonalny wzór sprzeciwu.
A może chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy prawnej specjalisty do spraw odszkodowań? Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowanie za skutki wypadków przy pracy, pomogą ocenić jakie masz szanse na wyższe odszkodowanie z ZUS. Podpowiedzą Ci również, jakie jeszcze roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Ocenią, czy poza odszkodowaniem z ZUS, możesz liczyć także na inne świadczenia, np. odszkodowania i zadośćuczynienie z OC pracodawcy. Prześlij nam skan protokołu wypadku przy pracy oraz orzeczenia lekarza ZUS, abyśmy mogli ocenić Twoją sytuację. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie nieodpłatna!
dr Michał Strzelbicki
radca prawny, założyciel EVENTUM
tel. kom. 510 943 567 e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl
Mariusz Sadowski
radca prawny
tel. kom. 502 603 736
e-mail: msadowski@eventum.com.pl
Poniżej znajdziesz wzór sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS przyznającego zaniżony uszczerbek na zdrowiu po wypadku przy pracy. Sprzeciw wnosi się do Komisji Lekarskiej ZUS w terminie 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia lekarskiego. Przedmiotowy wzór sprzeciwu dotyczy zaniżonego przez lekarza orzecznika ZUS uszczerbku na zdrowiu doznanego w wypadku przy pracy, w którym doszło do obrażeń ciała m.in. złamań i zwichnięć oraz urazu kręgosłupa. Możesz jednak w łatwy sposób dostosować ten wzór do Twojej sytuacji i obrażeń ciała, których doznałeś. Do wzoru sprzeciwu dołączony jest także komentarz prawnika jak postępować w sporze z ZUS o wyższe odszkodowanie. Pamiętać należy, że każdy jeden procent więcej uszczerbku na zdrowiu to ponad 800 zł więcej odszkodowania.
Link do wzoru sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS: