Wygrany proces o zadośćuczynienie dla córki po śmierci ojca

Czy PZU S.A. może odmówić córce zadośćuczynienia za krzywdę po śmierci ojca z polisy OC sprawcy wypadku tylko dlatego, że do wypadku doszło przed nowelizacją kodeksu cywilnego z dnia 03.08.2008 r.? Nie może, ale wbrew prawu czyni tak w praktyce.

Z taką bezprawną odmową PZU S.A. zgłosiła się do nas Klientka. Pozwaliśmy PZU S.A. o zapłatę na rzecz naszej Klientki kwoty 80 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdę po śmierci ojca wraz z ustawowymi odsetkami za zwłokę od 31. dnia od dnia zgłoszenia wypadku w 2010 r.

Sąd Okręgowy w Warszawie w całości podzielił naszą argumentację i uznał powództwo w całości. Od ww. wyroku PZU S.A. złożył apelację, nadal domagając się oddalenia całego powództwa. Sąd Apelacyjny w Warszawie w całości oddalił apelację PZU S.A. jako oczywiście bezzasadną.

Ubezpieczyciel ostatecznie zapłaci na rzecz naszej Klientki niemalże 130 tys. zł. Nadto PZU poniósł koszty procesu w kwocie ponad 14 tys. zł.

Wniosek – warto walczyć o swoje prawa. Ubezpieczyciel liczy na Twoją bierność.

Masz pytania, podobną sprawę – zadzwoń, napisz do nas po bezpłatną konsultację Twojej sprawy. Nasi prawnicy są po Twojej stronie.

Kontakt z nami:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Scroll to Top