Odszkodowanie za upadek na schodach kościoła

Wyrokiem z dnia 23 listopada 2016 roku Sąd Rejonowy w Szamotułach zasądził na rzecz naszej Klientki od TUiR Allianz Polska S.A. odszkodowanie i zadośćuczynienie za skutki upadku powódki, do którego doszło na schodach kościoła.

Sąd ustalił, że wykonane z lastrykowych płyt schody były śliskie, popękane oraz nierówne, a niektóre płyty niebezpiecznie się ruszały. Schody wyposażono co prawda w barierki, z których jednak nie dało się bezpiecznie korzystać – otwarcie drzwi do kościoła uniemożliwiało do nich dostęp, a nadto zostały one zasłonięte przez dekoracyjne choinki (do wypadku doszło w Święto Trzech Króli). Dopiero po wypadku naszej Klientki przeprowadzono remont, w tym zlikwidowano ruchomość stopnic.

W ocenie Sądu, ubezpieczona u pozwanego parafia nie dochowała należytej staranności w utrzymaniu schodów w bezpiecznym dla użytkowników stanie, co skutkuje jej odpowiedzialnością cywilną i obowiązkiem zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia przez ubezpieczyciela. Wyrok jest prawomocny i został wykonany.

Masz pytania, podobną sprawę – zadzwoń, napisz do nas po bezpłatną konsultację Twojej sprawy.

Kontakt z nami:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Scroll to Top