Wygrany proces o odszkodowanie za upadek z roweru

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. zasądził na rzecz naszej Klientki od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, będącego ubezpieczycielem zarządcy drogi, kwotę 20.000 zł jako zadośćuczynienie za skutki upadku z roweru.

Do wypadku doszło około godziny 23, kiedy powódka, wjeżdżając z drogi gruntowej na betonowe płyty, straciła panowanie nad rowerem i wraz z nim wpadła do niezabezpieczonego, przydrożnego rowu.

Sąd uznał, że wina zarządcy drogi w niewłaściwym utrzymaniu drogi jest ewidentna. Powołany w sprawie biegły stwierdził u powódki 5% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Oprócz zadośćuczynienia, pozwane towarzystwo zobowiązane zostało do zwrotu powódce kosztów leczenia oraz zapłaty odsetek ustawowych liczonych od 31 dnia po zgłoszeniu szkody. Wyrok jest prawomocny.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania pomogą ocenić również Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

Leave a Comment

Scroll to Top