Odszkodowanie za złamanie kości udowej

odszkodowanie z OC

Poszkodowana wskutek wypadku drogowego doznała złamania kości udowej. Ubezpieczyciel sprawcy wypadku twierdził, iż odszkodowanie za złamanie kości udowej winno wynosić 18 tys. zł. Zdaniem ubezpieczyciela sprawcy wypadku była to odpowiednia kwota za krzywdę doznaną wskutek złamania kości udowej.

Poszkodowana nie zgodziła się z tym, że odszkodowanie za złamanie kości udowej winno wynosić tylko 18 tys. zł. Poszkodowana zleciła nam pozwanie ubezpieczyciela o zapłatę na jej rzecz pełnego odszkodowania za złamanie kości udowej.

W dniu 17.02.2015 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił apelację ubezpieczyciela od wyroku Sądu Rejonowego w Poznaniu, który w dniu 05.08.2014 r. zasądził od pozwanego ubezpieczyciela odszkodowanie za szkodę na rzecz naszej Klientki wypłacone z OC pojazdu w dodatkowej kwocie 52 tys. zł. 

Proces trwał 1,5 roku, ale przyniósł poszkodowanej dodatkowe 52 tys. zł odszkodowania z OC sprawcy za krzywdę za złamanie kości udowej. Oprócz ww. kwoty głównej ubezpieczyciel zapłacił poszkodowanej także odsetki ustawowe za ponad dwa lata zwłoki oraz koszty procesu. Wyrok jest prawomocny. 

Wnioski – warto kwestionować stanowisko ubezpieczyciela i dochodzić ochrony swych praw przed sądem.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania pomogą ocenić również Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

 

Leave a Comment