Wygrany proces o odszkodowanie z Hestią

wygrany proces z ubezpieczycielem

W imieniu Poszkodowanej wnieśliśmy przeciwko STU ERGO Hestia S.A. pozew o dopłatę 20 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdę poszkodowanej ponad 14 tys. zł zadośćuczynienia zapłaconego przez Hestię dobrowolnie na etapie przedsądowym. Pozwany ubezpieczyciel w toku procesu sądowego twierdził, że odszkodowanie za krzywdę powódki wypłacone przez Hestię w toku likwidacji szkody z OC pojazdu sprawcy w kwocie 14 tys. zł jest kwotą odpowiednią, a tym samym nie należy się jej żadna dopłata.

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu wyrokiem z dnia 16 czerwca 2015 r. (I C 728/14) w całości podzielił naszą argumentację i stanowisko, iż kwota 14 tys. zł jest kwotą nieodpowiednią i tym samym pozwana Hestia ma jeszcze zapłacić poszkodowanej dalsze 20 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdę wraz z ustawowymi odsetkami od lutego 2012 r. tj. łącznie ponad 28 tys. zł. Ubezpieczyciel został zobowiązany także do pokrycia w całości kosztów procesu tj. zapłaty jeszcze dalszych 4,6 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania pomogą ocenić także Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

Leave a Comment

Scroll to Top