Odszkodowanie za uszkodzoną koparkę do kryptowalut

Do naszej kancelarii zgłosił się Klient, któremu ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania za szkodę w sprzęcie komputerowym (tzw. koparka do kryptowalut) powstałej na skutek przepięcia. W ocenie ubezpieczyciela, ubezpieczony sprzęt nie stanowił ruchomości domowej, a ponadto mógł być wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej. Zdaniem ubezpieczyciela, odszkodowanie za uszkodzoną koparkę do kryptowalut nie było należne.

Dla naszego Klienta przygotowaliśmy reklamację do ubezpieczyciela, w której wykazaliśmy, że zgodnie z OWU za ruchomość domową uznaje się każdy sprzęt komputerowy, bez względu na jego przeznaczenie. Co ważniejsze jednak, ubezpieczyciel w żaden sposób nie był w stanie wykazać, że używanie własnego sprzętu komputerowego jako tzw. „koparkę do kryptowalut” mogło być kwalifikowane jako działalność gospodarcza. Nasze reklamacja została przez ubezpieczyciela uwzględniona, sprawa zakończona została na drodze ugody i odszkodowanie za uszkodzoną koparkę do kryptowalut zostało wypłacone.

W naszej działalności zajmujemy się dochodzeniem odszkodowań w różnych, nawet nietypowych sprawach. Zapraszamy do kontaktu!

Scroll to Top