Czterokrotnie wyższe odszkodowanie za samochód z OC sprawcy w miesiąc

Wiesz, że nie wszystkie sprawy z ubezpieczycielami o odszkodowanie za samochód z OC sprawcy trwają latami? Są także sprawy, które trwają miesiąc.

Była to sprawa o odszkodowania za szkodę w samochodzie z OC sprawcy. Ubezpieczyciel warunkował wypłatę pełnego odszkodowania ustalonego na podstawie zaakceptowanego przez siebie kosztorysu od przedstawiania przez poszkodowanego faktur za naprawę pojazdu.

Warunkowanie wypłaty pełnego odszkodowania z OC sprawcy wypadku od przedstawienia przez poszkodowanego faktur za naprawę samochodu jest oczywiście bezprawne.

W dniu 13.09.2023 r. wysłaliśmy ubezpieczycielowi ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty na rzecz poszkodowanego pełnego odszkodowania zgodnie z zaakceptowanym przez ubezpieczyciela kosztorysem.

Już 15.09.2023 r. ubezpieczyciel przesłał nam odpowiedź, że nic nie dopłaci i już. 😉

W dniu 21.09.2023 r. wnosimy pozew do sądu.

W dniu 02.10.2023 r. sąd doręcza pozew ubezpieczycielowi (brawo Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu za sprawność).

Po doręczeniu pozwu ubezpieczyciel proponuje rozmowy ugodowe.

Sprawa zakończyła się 19.10.2023 r. ugodą pozasądową, którą poszkodowany otrzymuje łącznie czterokrotnie wyższe odszkodowanie niż pierwotnie przyznane przez ubezpieczyciela na etapie przedsądowym. Bis dat, qui cito dat.

Jeżeli i Tobie ubezpieczyciel zaniżył albo odmówił wypłaty odszkodowania z OC, to zadzwoń, napisz do nas po bezpłatną konsultację Twojej sprawy. Znajdziemy rozwiązanie albo je stworzymy.

dr Michał Strzelbicki

radca prawny, założyciel EVENTUM

tel. kom.  510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.p

Mariusz Sadowski

radca prawny

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Scroll to Top