160 tys. zł odszkodowania za samochód z OC sprawcy

odszkodowanie za samochód z OC

Brexit Brexitem, a my dla naszego Klienta z Londynu wygraliśmy ponad 160 tys. zł odszkodowania za uszkodzony samochód z OC sprawcy.

Nasz klient przyjechał do Polski na Euro 2012, ale niestety pech chciał, iż jego pojazd został uszkodzony w kolizji drogowej.

Odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku wypłacił z OC odszkodowanie za szkodę w samochodzie naszego Klienta w kwocie 22,5 tys. zł. Jednocześnie ubezpieczyciel odmówił poszkodowanemu zwrotu kosztów holowania pojazdu z Polski do Londynu oraz najmu pojazdu zastępczego w Londynie.

Proces sądowy o pełne odszkodowanie z OC sprawcy wypadku

Poszkodowany zlecił nam pozwanie ubezpieczyciela sprawcy wypadku o zapłatę na jego rzecz pełnego odszkodowania za samochód. Nadto pozwaliśmy ubezpieczyciela także o odzyskanie pełnych kosztów holowania pojazdu do Londynu i najmu pojazdu zastępczego z OC sprawcy wypadku.

Po trwającym trzy lata procesie sądowym wygraliśmy dla naszego Klienta dopłatę odszkodowania za uszkodzony samochód w kwocie 69 tys. zł ponad wcześniejszą wypłatę. Uzyskaliśmy także dopłatę 12,5 tys. zł tytułem zwrotu pełnych kosztów holowania pojazdu z Polski do Londynu. Sąd zasądził na rzecz poszkodowanego także 32 tys. zł tytułem zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego w Londynie. Wraz z ustawowymi odsetkami (dalsze 47 tys. zł) wygraliśmy dla naszego Klienta łącznie ponad 160 tys. zł wobec 22,5 tys. zł wypłaconych pierwotnie przez ubezpieczyciela.

Ponadto ubezpieczyciel pokrył pełne koszty procesu w łącznej kwocie niemal 14 tys. zł. Wyrok wydany w sprawie przez Sąd Okręgowy w Warszawie z dnia 12.05.2016 r. XXV C 1217/13 jest prawomocny.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania pomogą ocenić także Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

 

Leave a Comment

Scroll to Top