Zadośćuczynienie po śmierci ojca

Po tragicznej śmierci ojca, który został śmiertelnie potrącony przez samochód na oznaczonym przejściu dla pieszych, jego dwaj pełnoletni synowie wystąpili do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o zadośćuczynienie po śmierci ojca. PZU S.A., jako ubezpieczyciel sprawcy wypadku w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, wypłacił synom zmarłego kwoty po 25.000 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę po śmierci ojca. Odwołanie synów o wypłatę wyższej kwoty tytułem zadośćuczynienia nie spowodowało zmiany stanowiska PZU S.A.

Wobec powyższego synowie zmarłego zlecili nam pozwanie PZU S.A. o zapłatę na ich rzecz wyższego zadośćuczynienia za krzywdę po śmierci ojca.

Po przeprowadzeniu postępowania sądowego Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wyrokiem z dnia 29 kwietnia 2021 roku sygn. akt I C 761/20 zasądził na rzecz każdego z naszych Klientów po dodatkowe 55.000,00 zł ponad kwotę 25.000,00 zł zapłaconą przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku na etapie przedsądowym. Nadto PZU S.A. musiał zapłacić na rzecz każdego z naszych Klientów odsetki ustawowe za opóźnienie w kwocie po 11.000,00 zł oraz zwrócić każdemu po ponad 5 tys. zł kosztów procesu. Wyrok jest prawomocny.

Gdyby nasi Klienci nie zdecydowali się na proces sądowy otrzymaliby zatem od ubezpieczyciela jedynie po 25.000,00 zł zadośćuczynienia za krzywdę po śmierci ojca, gdy po wyroku Sądu uzyskali zadośćuczynienie za krzywdę w kwocie 80 tys. zł plus 11 tys. zł odsetek za opóźnienie.

Wniosek, nie należy zniechęcać się po tym jak ubezpieczyciel negatywnie rozpatruje odwołanie i należy poszukiwać ochrony swych słusznych praw w Sądach.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania z ubezpieczeń OC pomogą ocenić Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o naszej pomocy dla rodzin śmiertelnych ofiar wypadków.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

Scroll to Top