Wygrane procesy o odszkodowanie za błędy ortopedyczne

W ostatnich tygodniach uzyskaliśmy dwa prawomocne wyroki, zasądzające dla naszych Klientek zadośćuczynienie i odszkodowanie za błędy ortopedyczne.

Odszkodowanie za błędy ortopedyczne – błąd medyczny w leczeniu złamania nadgarstka

odszkodowanie za błąd w leczeniu złamania ręki

Pierwsza sprawa dotyczyła niewłaściwego leczenia złamania kości śródręcza typu Benetta. Złamania tego rodzaju, z uwagi na brak stabilności, powinny być leczone operacyjnie, z zastosowaniem stabilizacji drutami Kirschnera. Niestety, szpital do którego trafiła Poszkodowana takiego leczenia nie zastosował – ograniczono się jedynie do założenia gipsu. W konsekwencji błędu personelu szpitala nasza Klientka musiała poddać się niezbędnej operacji w prywatnej klinice odpłatnie, a powstałe w ten sposób opóźnienie w przeprowadzeniu zabiegu negatywnie wpłynęło na czas powrotu do zdrowia. Z tego względu Sąd Rejonowy Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu zasądził na rzecz naszej Klientki nie tylko zwrot kosztów prywatnego leczenia operacyjnego, ale także zadośćuczynienie w kwocie 25 tys. zł. (sygn. IX C 1055/19).

Błąd medyczny w leczeniu kolana

Drugi proces o odszkodowanie za błędy ortopedyczne dotyczył błędu diagnostycznego i terapeutycznego podczas leczenia kolana. Nasza Klientka cierpiała na poważne dolegliwości bólowe oraz ograniczenia ruchomości stawu kolanowego. Zdaniem lekarzy, przyczyną tego stanu rzeczy były ciała wolne, które przemieszczając się w kolanie, powodowały jego ból i blokowanie. W związku z postawioną diagnozą zaproponowano Klientce wykonanie zabiegu usunięcia ciał wolnych. Niestety, przeprowadzony zabieg okazał się nieskuteczny, ponieważ nie udało się usunąć wszystkich ciał wolnych, a dolegliwości bólowe kolana nie uległy zmniejszeniu. W procesie o odszkodowanie od szpitala złożone zostały opinie kilku biegłych ortopedów. Ostatecznie okazało się, że postawiona przez lekarzy na samym początku leczenia diagnoza nie była prawidłowa, bo przyczyną problemów z kolanem nie były ciała wolne, ale zespół przyparcia rzepki. Schorzenie to także wymagało leczenia operacyjnego, ale nie zostało wykonane – lekarze skupili się wyłącznie na usuwaniu ciał wolnych. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że w sprawie doszło nie tylko do wyrządzenia powódce szkody na zdrowiu, ale także do naruszenia jej praw jako pacjenta. Oprócz zadośćuczynienia za krzywdę i za naruszenie praw pacjenta, Sąd przyznał naszej Klientce także zwrot kosztów rehabilitacji. (sygn. I ACa 430/19).

Jeżeli chcesz oszczędzić czas i nerwy, a także wyrównać szanse w walce z prawnikami szpitala oraz jego ubezpieczyciela o pełne odszkodowanie i zadośćuczynienie za skutki błędów w leczeniu, to nasi prawnicy są do Twojej dyspozycji.

Radcowie prawni i adwokaci z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania pomogą ocenić Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest bezpłatna.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00