Wygrany proces o wyższe zadośćuczynienie za wypadek przy pracy

Wyrokiem z dnia 4.01.2018 r. (sygn. I C 795/16) Sąd Rejonowy w Świebodzinie zasądził na rzecz naszego Klienta kwotę 20.000 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę, ponad wypłaconą wcześniej przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. kwotę 20.800 zł. Na skutek wypadku przy pracy nasz Klient doznał uszkodzenia więzadeł i łąkotki kolana oraz złamania kości strzałkowej. Leczenie i rehabilitacja trwały prawie 2 lata, w tym obejmowały dwa zabiegi operacyjne. Powołany w sprawie biegły ortopeda stwierdził u powoda 10% trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Pozwane towarzystwo ubezpieczeniowe nie wniosło apelacji od wyroku, wyrok jest prawomocny.

Wyrok w tej sprawie pokazuje, że warto walczyć o swoje (korzystając przy tym z pomocy profesjonalistów). Nawet jeśli na etapie postępowania likwidacyjnego ubezpieczyciel przyjmie odpowiedzialność za skutki wypadku i wypłaci odszkodowanie, to najczęściej okazuje się, że jest ono znacznie zaniżone w stosunku do kwot możliwych do uzyskania w sądzie. Wystąpienie w powództwem na drogę sądową jest ostatecznością, ale często okazuje się konieczne, by odzyskać pełną należną rekompensatę.

Nasi prawnicy, radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o odszkodowania pomogą ocenić Twoją sprawę, poradzą jakie roszczenia Ci przysługują i jakich dokumentów potrzebujesz. Weryfikacja sprawy pod kątem możliwości jej poprowadzenia przez nas jest całkowicie bezpłatna. Skontaktuj się z nami i nie bądź już sam w sporze z ubezpieczycielem.

Kontakt:

radca prawny dr Michał Strzelbicki

tel. kom. 510 943 567

e-mail: mstrzelbicki@eventum.com.pl

radca prawny Mariusz Sadowski

tel. kom. 502 603 736

e-mail: msadowski@eventum.com.pl

Telefon do sekretariatu kancelarii: 61 855 24 45

godz. otwarcia: pn-pt 9:00 – 17:00

Leave a Comment

Scroll to Top